THE ADAM
Yaratıcı, Benzersiz ve İlham Verici

Marka Tescil

Güvenli ve sürdürülebilir bir dijital büyüme serüveni için markanızı koruma altına alıyoruz.

DanışmanlıkTeklif Al
Global Dünyayı Yakalamak İçin Teklif Al

Hızlı Teklif Al

  Markanız sizin göz bebeğiniz. Onu koruyun.

  İyi seçilmiş bir marka reklamdır, değerdir, bilinirliktir, garantidir.

  İşletmelerin ve tüketicilerin rekabetçi dünyasında marka oluşturmak ve markayı hedef kitlenin zihnine işlemek paha biçilemez bir yetenektir. İnsanlar aynı işleve sahip ürünleri nitelikli markalama sayesinde birbirinden ayırt edebilir. Markalar gösterişli, ilham verici, daha önce hiç kimsenin aklına gelmemiş unsurlarla donatılmış olabilir.

  Ancak süreç, markayı oluşturmakla bitmemektedir. Rekabette pozitif ayrışmak, marka unsurlarını rakiplere kaptırmamak için onu yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda tescil ettirip korumak gerekmektedir.
  Bir şirketin ismi, logosu, renkleri, sloganı, müziği, ses imzası marka unsurlarıdır ve her birinin ayrı ayrı tescil edilmektedir.
  Kısacası Tescillenmemiş marka, sizin değildir.

  Markalaşma ve marka tescili birbiriyle karıştırılan ifadeler olsa da, aynı değildir. Ancak şirketlerin en önemli hedefi olan markalaşma için “marka tescili” olmazsa olmazdır. Bu yönüyle marka tescil, hukuki bir süreçtir.

  Marka tescili hem yeni kurulan bir firma ya da yeni bir ürün hem de uzun yıllardır kullanılan markalarla ilgili faaliyetleri kapsayabilmektedir.
  Doğru marka tescili, profesyonel marka vekilleri tarafından yürütülmelidir.

  The Adam Marka Tescil Danışmanlığı resmi marka başvurusu ile başlayan, sıkı takip, karşılaşılabilecek olası itiraz ve red kararlarına itiraz sunulması ve tescille tamamlanan bir süreçtir.

  Söz konusu hayalleriniz olduğunda biz buradayız.

  Beklemeyin hemen bize ulaşın, The Adam olarak hayallerinizi gerçekleştirelim…
  Kalite söz konusu olduğunda, daha iyi bir üretim yöntemi yoktur.

  Marka tescil işlemleri şu aşamalardan oluşur;

  Red kararına itiraz
  Marka sorgulama
  Marka başvurusu
  Başvurunun incelenmesi
  Başvurunun tamamen reddi, kısmen kabulü ve yayımlanması veya tamamen yayımlanması
  Başvuruya/karara varsa itirazların alınması ve incelenmesi,
  Markanın tescil edilmesi ya da edilmemesi
  Tescil başvurusu için uygun sınıfların tespiti

  Tüm bu aşamalar yaklaşık 6-9 ay sürmektedir. Tüm süreçleri aşan başvuru sahipleri, “Marka Tescil Belgesi” almaya hak kazanır.

  Bizden aldığınız hizmet ile kazancınıza yatırım yapın.

  Dijital Pazarlama dünyasındaki en yeni stratejileri takip ediyor, bu stratejileri sektörel ve kurumsal kimliğinize uyarlayarak ihtiyacınıza en uygun çözümleri üretiyoruz.
  Marka Tescil
  Madem tüm dünya sizin oyun alanınız, o halde markanızı tüm dünyada koruyun.

  Marka tescil bir süreç olup, tescile engel oluşturabilecek rakip markaların ve olası risklerin tespitini de içermelidir.
  Diğer yandan, marka tescillendikten sonra markaya yönelik bilerek ya da bilinçsiz yeni sahiplenme ya da benzeşme girişimlerinin önlenmesi için marka izleme önemli bir hizmettir.
  The Adam Marka Tescil Danışmanları, Türk Patent ve Marka Kurumunun yayınlamış olduğu resmi marka bültenini izleyerek, müşterilerinin markalarını yetkin ekibi ile çevrimiçi ortamda takip eder. Bu sayede, zamanından itiraz mekanizmalarını işleterek müşterilerinin markalarına tehdit oluşturacak resmi marka tescillerini engeller.
  Marka Tescili, tescil başvurusu tarihinden itibaren 10 yıl süreyle geçerlidir. Bu süre, her 10 yılda bir yenilenir.

  Marka başvurusu ve tescili yapıldığı ülke sınırları içerisinde geçerlidir. İhracat, e-ticaret, bayilik ya da fuar gibi nedenlerle markaların yurtdışına çıkartıldığı durumlarda, hedef pazarda da marka başvurusu gereklidir. Tescilsiz markalı bir ürünün hedef pazarda ilgi görmesi ve söz sahibi olması oldukça düşük ihtimaldir.
  Birçok şirket, bağlı bulunan ülkede marka tescil hakkının alınmasıyla sürecin tamamlandığını düşünmekte ve doğrudan ya da dolaylı zararlara uğramaktadır.
  Tescilsiz markalı bir ürüne, gümrükte el konulması ya da mağazadan toplatılması gibi riskler söz konusudur.
  The Adam deneyimli ve yetkin ekibi sayesinde WIPO, EUIPO gibi uluslararası tescil sistemleri üzerinden tek bir başvuru ile birden çok ülkede markanızı tescil ettirebilmektedir.