THE ADAM
Yaratıcı, Benzersiz ve İlham Verici

Drone Nedir?

Uzaktan kumanda aracılığıyla kontrol edilerek yönlendirilebilen insansız hava araçlarıdır. Dronelar, ilk defa 1916 yılında, askeri alanda kullanmak amacıyla geliştirilmiştir. Günümüzde birçok kişi tarafından hobi olarak da kullanılmaktadır.

HakkımızdaTeklif Al
Global Dünyayı Yakalamak İçin Teklif Al

Hızlı Teklif Al

  Sektörünüzde Fark Yaratın!

  Drone Çekimi

  Askeri alanda kullanılan dronelar elbette hobi olarak kullanılan dronelara göre daha büyük boyutlardadır. Askeri alanda keşif için kullanılan dronelar, bomba atma teknolojisine de sahiptir.

  Sektörünüzde Fark Yaratın!

  Drone Nerelerde Kullanılır?

  Droneların birçok sektörde yoğun bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Dronelardan faydalanılan sektörlere aşağıdaki örnekler verilebilir.

  Enerji
  Doğalgaz ve boru sistemlerinin kontrolünde kullanılır. İnsan erişiminin sınırlı olduğu yerlerdeki arızaları belirleme amacıyla kullanılabilmektedir.
  Etkinlikler
  Droneler; düğün, konser gibi organizasyonlarda da kullanılabilmektedir.
  Kargo
  Bilindiği üzere kargoların müşteriye ulaştırılma hızı kargo firmaları için önemli bir konudur. Mevcut yöntemlerle kargoları müşteriye ulaştırma daha çok vakit aldığı için bazı kargo firmaları kargolarını dronelar aracılığıyla göndermektelerdir.
  Medya
  Profesyonel kamera donanımı bulunan dronelar, film ve dizilere sık sık fayda sağlamaktadır. Bu teknikle film ve dizilerde havadan çekilmek istenen sahneler daha az maliyet ile çekilebilmektedir.
  Tarım
  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte droneların kullanım alanları yaygınlaşmıştır. Tarım sektöründe tarladaki ürünler, dronelar aracılığıyla ilaçlanabilmekte ve sulanabilmektedir. Aynı zamanda ekinlerin gelişimi dronelar ile denetlenebilmektedir.
  Askeri
  Birçok ülkenin ordu envanterine dahil ettiği dronelar keşif ve saldırı amacıyla kullanılabilmektedir.
  Reklamcılık
  Droneler iyi bir tanıtım filmi için ihtiyaç duyulan alanlardır. Firmalar; ürünlerini, hizmetlerini, bölgelerini dronelerdan faydalanılmış reklam filmleriyle tanıtmaktadır.
  Trafik
  Yol statüsü ve alternatif yollara dair veri sağlamak amacıyla kullanılabilirler.
  Hobi
  Belli koşullar içinde herkes drone sahibi olabilmektedir. Bazı insanlar gerekli ehliyet ve sertifikayı edinip hobi olarak drone pilotluğu yapabilmekte ve belirlediği bölgelerin fotoğraflarını veya videolarını çekebilmektedir.

  Söz konusu hayalleriniz olduğunda biz buradayız.

  Beklemeyin hemen bize ulaşın, The Adam olarak hayallerinizi gerçekleştirelim… Kalite söz konusu olduğunda, daha iyi bir üretim yöntemi yoktur.

  Bizden aldığınız hizmet ile kazancınıza yatırım yapın.

  Dijital Pazarlama dünyasındaki en yeni stratejileri takip ediyor, bu stratejileri sektörel ve kurumsal kimliğinize uyarlayarak ihtiyacınıza en uygun çözümleri üretiyoruz.
  Sektörünüzde Fark Yaratın!

  Türkiye’de Drone Kullanım Kuralları

  Türkiye’de drone kullanım şartları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından belirlenmektedir. Eğer 500 gramdan daha hafif bir drone sahibiyseniz dronenuzu kayıt almak şartıyla kullanabilirsiniz. 500 gramdan daha ağır olan droneları ise mutlaka SGHM’e kayıt ettirmelisiniz. İzinsiz drone uçurabilmek için uçuş yasağı olmayan bölgeleri tercih etmeniz gerekmektedir. SGHM tarafından belirlendiğine göre uçuş yasağı olan bölgeler ise şu şekildedir.

  Havaalanlarının size en yakın pistinin 9 km içinde olan bölgeler
  Kalabalık bölgeler
  Askeri tesis ve binalar, silah fabrikaları, akaryakıt istasyonları, hapishaneler gibi bölgelerde drone uçurmak kesin bir şekilde yasaktır