Hazır Web Tasarım Fiyatları
E-ticaret Sitesi Fiyatları

Kurumsal Web Tasarım

Bugün yaşadığımız yerde, dünyada internetin ulaşmadığı yer kalmadı. Günlük hayatımızda internet, iletişim, iş, bilgi ve eğlence gibi birçok alanda güçlü bir şekilde kendini göstermiştir. İnternet kullanımının yaygınlaşması nedeniyle, bir web sitesinin bakımı işletmeler için çok önemli hale geldi. Böylece günümüzde herkesin internet kullanıcısı olması, ticari işletmeleri web sitesi ihtiyacına yöneltmiştir. Günümüzde ticari şirketler, “kurumsal web sitesi tasarımı” ve “Kurumsal SEO’su” çalışmalarına özel önem vermeye başladılar.

Teklif Al
Global Dünya Yakalamak İçin Teklif Al

Hızlı Teklif Al

  Kurumsal web sitesi tasarımı, şirketin girişimci ruhunu en iyi şekilde yansıtmayı amaçlayan web tasarım çalışmasıdır. Firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanmış bir web sitesi, firmanın kurumsal kimliğini dünyaya açan bir penceredir. Bu nedenle şirketi temsil eden bir web sayfası tasarlarken, amacı şirkete hizmet vermek olan şirketin imajını dikkate almakta fayda vardır. Kaliteli bir kurumsal web sitesi tasarım hizmeti ile web sitesi, şirketin kurumsal kimliğini yansıtacak şekilde tasarlanır.

  Bir şirketin, hizmet şirketinin web sitesi tasarım sürecinde uyulması gereken yetkinlikler; Örnek olarak endüstri, logo, amaç, sunulan hizmet ve hedef kitle gibi faktörler verilebilir. Tasarlanan web sitesinin temasındaki renkler, yazı tipi gibi küçük detaylar bile bu faktörlere göre seçilmektedir. Yani web sitesi olması gerektiği gibi şirketi yansıtabilmelidir. Kısacası web tasarım sayesinde firmaların ana sayfaları hem firmaların yansıtmak istedikleri imaja göre hem de firmaların hedef kitlesinin ihtiyaçları analiz edilerek tasarlanmaktadır.

  Kurumsal web tasarımına başlamadan önce tasarım hizmeti verilecek firmanın sektöründeki uluslararası firmaların web sitelerindeki tasarımlar incelenir. Tasarıma bu doğrultuda oluşturulan bir taslakla başlanır. Tasarım; firmanın satacağı ürünlere veya vereceği hizmetlere göre yapılır. Ardından firmanın hedef kitlesine ve sektörüne göre kurumsal SEO çalışması yapılarak geliştirilir.

  Kurumsal web tasarımına başlamadan önce tasarım hizmeti verilecek firmanın sektöründeki uluslararası firmaların web sitelerindeki tasarımlar incelenir. Tasarıma bu doğrultuda oluşturulan bir taslakla başlanır. Tasarım; firmanın satacağı ürünlere veya vereceği hizmetlere göre yapılır. Ardından firmanın hedef kitlesine ve sektörüne göre kurumsal SEO çalışması yapılarak geliştirilir.

  Markalaşma amaçları olan firmaların imajlarını doğu bir şekilde yansıtabilmek, kurumsal kimlik oluşumu için çok önemlidir. Günümüzde potansiyel müşteriler, çoğunlukla hizmet alacağı firmalarla ilk defa internet üzerinden karşılaştığı için onları karşılayan web sitesine ayrı bir özen gösterilmektedir.

  Gittikçe teknolojinin geliştiği ve her türlü işin sanala taşındığı bu çağda çoğu müşterisini internet sayesinde edinmiş olan firmalar; internet üzerinde kendilerini yeni bulacak olan potansiyel müşterilerinde ilk izlenim olarak olumlu bir etki bırakabilmek için özellikle web sitelerinin kurumsal kimliği yansıtabilecek nitelikte olmasını ister. Bu yüzden web sitesi yaptıracak olan birçok firma, web sitesi kurulumunu kurumsal web tasarım hizmeti kapsamında yaptırır.

  Sektörünüzde Fark Yaratın!

  Kurumsal Web Tasarımda Olması Gerekenler

  Modern Bir Arayüz
  Web tasarım aşamasında eskimiş kullanımlar yerine trendleri takip etmelisiniz. Fakat bunun yaparken de kurumsallığın ciddiyetini aşmamak için tasarım alanında yer edinmiş tarzları tercih edebilirsiniz. Ölçüyü korumalısınız.
  Hız
  Web sitesinin sayfaları kullanıcı için hızlı açılmalıdır. Web sitesinin hızlı olması için hızlı bir sunucuda bulunmalıdır.
  Özgün İçerik
  Web sitesindeki içerikler firmanın kendi ürettiği içerikler olmalıdır. Kullanıcılar başka bir yerden içerik kopyalayan bir firmaya güvenmezler.
  Kurumsal SEO Çalışması
  Bir firma kendi sektöründeki başka firmalarla rekabet halindedir. O yüzden firmalar, web siteleri için kurumsal SEO hizmeti almalıdır. Böylelikle SEO hizmeti alan firma, sektörüyle alakalı kelimeler aratıldığında arama sonuçlarının üst sıralarında yer alır.
  İletişim formu ve Google Map
  Kurumsal bir web sitesinde şirket telefonunun, e-postasının, adresinin bulunduğu bir iletişim sayfası mutlaka olmalıdır. Adres, Google Map haritasıyla sayfada bulunmalıdır.
  Kullanıcı Deneyimine Uygunluk
  Kurumsal site, hitap ettiği kullanıcılar tarafından kolay kullanılabilir sadelikte olmalıdır.
  Hakkımızda Sayfası
  Kurumsal bir firmanın web sitesinde hakkımızda sayfası olmazsa olmazlardandır. Kurumsal bir firma, kendisini müşterisine netlikle tanıtabilmeli; misyon ve vizyonunu açıklayabilmelidir.
  Sosyal Medya Butonları
  Kurumsal web sitesinde firmanın sosyal medya hesapları bir köşede yer almalıdır. Kurumsal firma, müşterilerine bütün ağlardan iletişim kurabilmelidir.
  Responsive Tasarım
  Kurumsal web sitesi, bütün cihazlardan rahatlıkla kullanılabilir olmalıdır. Bu yüzden responsive olmalıdır.

  Kurumsal Web Tasarımın Faydaları

  Kurumsal kimliğe uygun bir web tasarımı, firmaların imajlarını prestijli bir biçimde yansıtmayı sağlar. Firmalar web sitesi edinerek internetteki yüzlerini oluşturmakla beraber, kendilerine internet aracılığıyla ulaşmak isteyen müşterilerine kolaylık sağlamış oluyorlar.

  Web sitesine sahip olan kurumsal firmalar, internet üzerinden müşterilerine 24 saat hizmet verebilir. Bu anlamda firmalar edindikleri web sitesi sayesinde, dijital mağazalarını oluşturmuş olurlar. Üstelik müşterilerinin hiç yorulmadan bilgisayar karşısında gezebilecekleri bir mağazadır bu.

  Biz şimdi burada kurumsal web tasarımın faydalarını anlatmaya devam edelim. Pek çok unsur gözetilerek gerçekleştirilen kurumsal web tasarımın firmalar için önemli faydalarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  Kurumsal web tasarım; firmanızın sunduğu ürünlerinizi ve hizmetleri en nitelikli şekilde yansıtmanızı ve müşterilerinizin bunlara kolayca ulaşıp faydalanmasını sağlar.

  Kurumsal bir web tasarımla firmanız daha güven verici bir imaj kazanır. Web tasarımdaki kurumsallık, firmanızın istikrarını ve işine gösterdiği özeni yansıtır; böylelikle müşterilerinizin zihnindeki kurumsallık imajınız pekişir. Kurumsal web tasarım firmanızı kullanıcılara güvenli ve tutarlı bir firma olarak yansıtacaktır.

  Kurumsallığınızı yansıtan web siteniz sayesinde bulunduğunuz sektörde markalaşmaya başlarsınız. Marka bilinirliğiniz arttıkça daha geniş kitlelere ulaşırsınız.

  Kurumsallığınızı yansıtacak bir web sitesi tasarlanırken firmanın tarzı ve sektörü göz önünde bulundurulur. Firmanızın tarzı, özgünlüğü, sektörel uyumu en iyi şekilde yansıtılır.

  Tasarım sayesinde sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.