Hazır Web Tasarım Fiyatları
E-ticaret Sitesi Fiyatları

Mücevher ve Pırlanta Çekimi

Mücevher ve pırlanta çekimi ürün fotoğrafçılığının bir koludur. Mücevher fotoğrafı çekmek, fotoğrafçılığın anahtarları olan keskinlik, ışıklandırma ve pozlamayı iyi bilmeden olmaz. Mücevherlerin doğru açıdan ve doğru ışık ile çekilmesi gerekir. Sonuç olarak ortaya çarpıcı ve herkesin beğenisini toplayan mücevher fotoğrafları çıkacaktır.

Teklif Al
Global Dünya Yakalamak İçin Teklif Al

Hızlı Teklif Al

  Mücevher ve pırlanta çekimi ile ilgili en önemli detaylardan biri yatay zeminde dik açı ile duracak şekilde çekilmesidir. Bilezik, yüzük gibi mücevherler bu yöntem kullanılarak çekilebilir. Bu teknik mücevherlerin daha asil ve zarif durmasını sağlayacaktır.

  Mücevherleri en iyi şekilde tanıtma ve pazarlama şekilleri arasında model tercih etmek ilk sıralarda bulunur. Modelli fotoğraf çekimleri sadece imaj için yapılır satış amaçlı değildir, marka değeri için yapılmaktadır ve reklam aracı olarak kullanılır. Online alışveriş yapan tüketiciler satın almak istedikleri mücevher gibi aksesuarların manken üzerinde duruşunu görmek ister. Manken seçerken el, bilek, boyun ve yüz yapısı gibi özellikler ön plana çıkmaktadır.

  Mücevher fotoğrafçılığı için ihtiyaç duyulan en önemli araç makro lenstir. Odaklanmaya dikkat edin, kamerada bulunan orta noktasını kullanın ve ayarları tam manuel olarak gerçekleştirin. Diyafram değerlerini ayarlayın, çekeceğiniz takının tamamen odak noktası olmasını istiyorsanız dar bir diyafram kullanın. Eğer mücevherin bir kısmının keskin ve diğer kısımların bulanık olduğu ve tek bir alanın göz önünde olduğu takı fotoğrafı çekmek istiyorsanız geniş açılı diyafram kullanın.

  Işığı İyi Kullanın!

  Işık Kullanımı

  Mücevher ve pırlanta çekimi yaparken ışığı iyi kullanmalısınız çünkü mücevher çekiminde kullanılan sert ışıklar gölgeler oluşturarak mücevher üzerindeki odağı azaltır.

  Eşit Aydınlatma

  Ürünü her yandan aydınlatan yumuşak bir ışık kullanmalısınız çünkü önemli olan, gölgeyi olabildiğince ortadan kaldırmak ve yumuşak, eşit bir aydınlatma oluşturabilmektir.

  Ekipman Kullanımı

  Işığı her alanda vermek için light tent kullanabilirsiniz. Bu ekipmanı kullanarak mücevheri içine yerleştirmeli ve ışığı dışarıdan ayarlamalısınız. İnce duvarlı olan bu çadır ışığı eşit şekilde dağıtacak ve mücevherin daha etkileyici görünmesini sağlayacaktır.

  Sektörünüzde Fark Yaratın!

  Kameranızı Sabitleyin!

  Fotoğraflarınızın keskin bir şekilde çıkmasını sağlamanın en iyi yolu tripod kullanımıdır. Çekimlerde üç ayak tripod kullanın. Üç ayak tripod kullanmak sonuç olarak mücevher fotoğraflarının daha net çıkmasını etkiler.

  Fotoğrafınızı Basit Tutun!

  Mücevher ve pırlanta çekimi yaparken odak noktasını takının üzerine çekmek için arka planı basit tutun. Mücevherin ihtişamını öne çıkarmanın en iyi yolu, mücevheri tek başına fotoğraflamaktır çünkü çekimi diğer mücevherlerle ve yoğun bir arka planla gerçekleştirmek karmaşıklık yaratacaktır. Verimli sonuç almak için doğru arka plan seçimi önemli bir detaydır.

  Hedef kitleye, marka yapısına uygun kreatif konsept oluşturmak ürün tanıtımı için çok önemlidir. Alıcının ilgisini çeken yaratıcı çekim konseptleri tasarlanmalıdır ama çerçeveye çok fazla öğe yerleştirmenin mücevherlerin güzelliğine odaklanılmasını engelleyebileceğini unutmayın.

  Kontrast renkler kullanabilirsiniz, tek bir renk veya aynı rengin birkaç tonunu kullanmak sonuç olarak mücevherlerinizin öne çıkmasını sağlayacaktır.