Drone ile Havadan Çekim Nasıl Yapılır

19 October 2020 By 0 Comments

Drone ile Havadan Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Çağımızın en büyük teknolojik ürünlerinden birisi olan drone ile havadan çekim yaparak en dramatik ve en heyecanlı macera dolu videolar elde edebilirsiniz. Bu ürün sayesinde havadan çekim yaparken mükemmel ve kaliteli görüntüler elde etmek daha kolay bir hale gelmiştir.

Kare Hızını Ayarla

İlk ayarlanması gereken ayarın kare hızı olduğu Dronelarda saniyede elde edilen 30 kare; aslında TV ile aynı kalitede bir görüntü oluşturma özelliğine sahiptir. Drone ile 4K çekim yaparak en ince ayrıntıları bile yakalayıp kaliteli görüntüler üretebilirsiniz.

Düzenleme aşamasında çerçeveyi kırpmak, aksiyon çekimleri yapmak için 60 ya da 120 fps’de 1080p tercih edilmelidir. Bu yöntem sonrasında videoları yavaşlatabilirsiniz.

Altın Saati Bekle

Daha sıcak görüntüler için yumuşak ışık idealdir. Bu durum drone videoları için de geçerlidir. Günün belli saat aralıklarında, özellikle altın saat olarak da adlandırılan gün batımı öncesi ve şafaktan hemen sonrası çekim
yapmak; videonun daha ince detaylarla buluşmasına olanak sağlar. Gölgeler ile çarpıcı bir kontrast bu şekilde elde edilebilir. Bunun yanı sıra sıcak renklerin bir farklı özelliği de eterik olma eğilimi göstererek daha büyüleyici ve etkileyici bir his ortaya çıkarmalarıdır.

Filtre Tak

Düşük deklanşör hızlarını sağlayan uygun fiyata temin edilebilen aksesuarlar, hareketin de
doğal olmasını destekler.

Perspektifleri Keşfet

Eşsiz bir açı yakalamak artık daha da kolay. Dronenın esnek ve kıvrak hareket edebilmesi ve sabitlenebilmesi uygun perspektifler bulmanızı mümkün kılar.

Bazı dronlar hareket halinde olan ve aynı zamanda çok hızlı hareket eden nesneleri bile çekme ve takip edebilme özelliğini barındırmaktadır. Örneğin hız ve macera tutkunları için keyif veren araba veya motor sürüşünü bu şekilde kontrol edebilir ve çekiminizi yapabilirsiniz.

Uçurun

Havadan video çekimi, aslında zor gözükse de bir o kadar da keyiflidir. Önceden programlanmış olan akıllı uçuş tekniklerine sahip olan drone ile sabit bir nesneyi çevrelemekle beraber, yanında kameranın işaret ettiği yörünge etrafında da çekimler yapabilmektedir.

Drone ile sizler de havadan çekim imkanı bulabilir ve kaliteli full HD videolara sahip olabilirsiniz. Örneğin işletmeleri tanıtmanın en etkili yolu olarak kullanılan drone çekimleri; katalog, tanıtım filmi birçook video pazarlama için eşsiz bir deneyim sunmaktadır.