Drone Video Çekimi

Drone Video Çekimi
Havadan video çekimi, özellikle geçtiğimiz yıllarda moda haline gelmiştir. Bu çeşit çekimler için drone olarak isimlendirilen bir cihazdan faydalanılmaktadır. Drone kelimesi; Türkçeye uçan göz şeklinde tercüme edilebilmektedir. Uzaktan kumandayla kontrol edilebilen, şarjlı ve wi-fi özelliğine sahip olan drone bugün 4K yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf çekimleri için popülerdir. Havadan çekilen görüntülerde alana kuş bakışı olarak kadraja almak mümkündür. Çok daha geniş alanları kadraja alabilme özelliği olan drone full HD kalitesinde video çekimi yapabilmektedir. Kişiler tarafından kullanılabilmekle birlikte kurumsal firmalar için oluşturulan tanıtım filmlerinde de bu tarz çekimlerden faydalanılmaktadır. Bununla beraber katalog tasarımları, sosyal medya platformları ve web sitelerine eklenebilecek olan videolar bu sayede kolayca çekilebilir.

Ticari Amaçlı Havadan Video Çekmek

Ticarete yönelik bir amaçla havadan video çekimi eğer drone ile yapılacaksa bu durumda ehliyet ve sertifika sahibi olmak gerekmektedir. Proje ve firmaların yapacakları marka, ürün ve hizmet tanıtımları için bu araçların kullanılması son derece etkilidir. Şirketler tarafından reklam için büyük maliyet ayırılmaktadır. Bu maliyeti minimuma indirecek, etkili, teknolojik ve dijital reklamlar; havadan çekilmiş görüntüler olarak doğru tercihtir. THE ADAM ajansımız bu konuda sizlere son derece kaliteli ve teknolojik bir video çekim süreci sunabilmektedir.

Drone Video

Havadan Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Havadan video çekmek, dünyada olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de son derece popüler olmuştur. Çoğunlukla reklam ve tanıtım filmleri amacıyla kullanılan bu çekim tekniği çeşitli açılardan çekebilme özelliğiyle videolara yenilik getirmektedir. Uçarken kamera taşıma özelliğine sahip olan drone sayesinde bu tür çekimlerin yapılabilmesi mümkün olmuştur. Ancak drone kullanımı uzmanlık, ehliyet ve sertifika gerektirmektedir. Kumanda yardımıyla istenilen noktaya yönlendirilen drone havada gezme özelliğine sahiptir. Bu çekim yönteminin yanı sıra titreşimsiz bir şekilde çok yükseklerden görüntü alınabilmektedir. Böylece canlı yayın, dizi çekimleri, sinema filmi çekimleri ve hatta klip çekimleri yapmak da daha keyifli hale gelmektedir. Havadan video çekme konusunda sunduğumuz hizmet hakkında drone çekimi sayfasından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.  Dikkatinizi Çekebilir: Drone ile Havadan Çekim Nasıl Yapılır?
İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *