Google KOBİ Desteği: Google’dan KOBİ’ler İçin Reklam Yardımı

Google’dan KOBİ’lere 340 Milyon Dolarlık Reklam Desteği

Koronavirüs salgınında zarar eden işletmeler için Google KOBİ desteği gündeme oturdu. Google CEO’su Sundar Pichai tarafından google reklamlarını (Google Ads) kullanan KOBİ (Küçük Orta Boylu İşletme) seviyesindeki müşterilere korona virüsünün sebep olduğu ekonomik olumsuzluklardan etkilenmemeleri için 340 milyon dolarlık reklam desteği yapılacağı duyuruldu. Google Arama Motoru, Gmail, Youtube, Android işletim sistemi gibi ürünlerini ücretsiz olarak internet kullanıcılarının erişimine sunan Google, bu ürünleri üzerinden; ürün ve hizmet satışı yapan ticari işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlayan google reklamları (Google Ads – AdWords) aracılığıyla gelir elde etmektedir. Son zamanlarda korona virüsü sebebiyle dünyada KOBİ seviyesindeki birçok işletme faaliyetlerini azaltmaya veya tamamen duraklatmaya mecbur kaldı. Bugüne dek sunduğu reklam hizmeti sayesinde yüz milyarlarca dolar kazanç sağlayan Google, dünyaya salgın bir hastalık olarak yayılan korona virüsü sebebiyle olumsuz etkilenen KOBİ seviyesindeki işletmelere yardım etmek üzere 340 milyon dolarlık reklam desteği yapacağını açıkladı.

Google’ın KOBİ için Destek Koşulları Nedir?

KOBİ seviyesinde işletme olan müşterileri için reklam desteği yapacak olan Google tarafından duyurulduğuna göre; bu reklam desteğinden faydalanabilmek için Google Ads hesabının 2020 yılından önce açılmış ve 2019 yılında aktif olarak kullanılmış olması icap ediyor. Yani şu an bu destek ilanını okuduktan sonra Google Ads (AdWords) hesabı açanlar bu destekten faydalanamayacak.

Google’dan Reklam Desteğinden Faydalanmak için Başvuru Yapmak Gerekiyor Mu?

Google’ın sunacağı reklam desteği için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yok. Bu destek bildirim olarak Google Ads (AdWords) hesaplarına gelecektir. Bunun yanı sıra hesabınızın e-posta bildirimlerini açarsanız bu bildirimin içerdiği bilgi, e-posta adresinize de gelir.

Google’ın Reklam Desteği Ne Zaman Yapılacak?

Google tarafından bu destek için heniz belli bir tarih verilmemiş olmakla birlikte, hesaplara tanımlanacak olan reklam desteğinin 2020 yılının sonuna kadar kullanılabileceği belirtilmiş. Bu da demek oluyor ki 2020 yılı içinde bu destek gerçekleştirilmiş olacak.

Google Tarafından KOBİ’lere Ne Kadarlık Bir Reklam Desteği Sunulacak?

Bu konuda, 2020 yılından önce aktif Google Ads kullanıcısı olan tüm dünyadaki KOBİ seviyesinde işletmelere, toplamda 340 milyon dolarlık reklam desteği yapılacağı bilinmekle beraber; henüz KOBİ başına yapılacak reklam desteğinin ne kadarlık olduğuna ve bu miktarın neye göre belirleneceğine dair bir bilgi paylaşılmadı. Google KOBİ desteği kapsamında bu bilgi henü duyurulmadı. Reklam Bütçenizi Doğru ve Verimli Olarak Değerlendirmek İçin bir Google Ads Uzmanı ile Çalışabilirsiniz! Google Ads (AdWords) reklamları aracılığıyla potansiyel müşterilerine ulaşmayı hedefleyenler, gerek reklam desteği altında olsun gerek kendi bütçesi kapsamında olsun imkanları verimli sonuçlandırmak üzere doğru adımlar atmalıdırlar. Bu yüzden Google Ads hesabı yönetiminde deneyimi olmayanlara, bir Google AdWords Uzmanı ile çalışması önerilir. Bu konuda daha fazla bilgi almak üzere yorum atarak sorularınızı sorabilirsiniz veya konu hakkında bizden destek almak isterseniz “internet reklamcılığı” hizmetimizden yararlanmak için bizden teklif alabilirsiniz. Dikkatinizi Çekebilir: Web Tasarım Firması
İlgili Yazılar