Huawei EMIUI 10 Tanıtıldı Karşınızda Özellikleri

Huawei EMIUI 10 Tanıtıldı işte detaylar Huawei’nin yepyeni ürünlerini tanıttığı ve sektörler üzerlerinde değerlendirmeler yaptığı etkinliği Huawei Geliştirici Konferansı tüm hızıyla devam ediyor. Çok kısa bir süre önce HarmonyOS’u tanıtan şirket, şimdi ise Android Q tabanlı yeni arayüzü olan Huawei EMUI 10’u tanıttı.

Huawei, iki gün boyunca devam edecek olan Geliştirici Konferansı’na bugün itibarıyla başladı. İlk olarak Android işletim sistemine alternatif olarak geliştirmiş olduğu tamamen kendilerine ait olan işletim sistemi HarmonyOS’u duyuran şirket, etkinliklere hız kesmeden devam ediyor. Şirket şimdi ise Android Q tabanlı olmak üzere kullanıcıları olan ve olacakların hizmetine sunulan arayüzü EMUI 10’u tanıttı. EMUI 10, kullanıcılara pek çok sayıda yenilik vadediyor. Huawei Yeni İşletim Sistemi Emui 10 EMUI 10’un tanıtımını yapan yapan aynı zamanda Huawei’nin Yazılım Departmanı Başkanı olan Weng Chenglu, bu arayüzün kesinliklebir güncellemeden ibaret olmadığını açıkladı kullanıcılar asla bunu böyle görmesin bu sadece bir başlangıç diye devam etti. Chenglu’nun açıklamalarına göre EMUI 10, tahmin edilenden çok daha iyi bir yapay zeka desteğine ve fazlasıyla rahat çalışan bir sisteme sahip. Huawwei EMUI 10 performans detaylandırmasına geçmeden evvel bahsettiğimiz bu  arayüzün genel olarak görünüşündeki değişikliklerin içerisine girip daha yakından inceleyelim. Yapılan açıklamalara göre EMUI 10, fazlasıyla etkili olan ve rahat  kullanılabilecek bir karanlık mod desteğine sahip. Bu karanlık modu, WCAG 2 sertifikasına da sahip yani bu sayede kullanıcılar, web içeriklerinde de bu modu kullanabilecekler ve aynı zamanda üçüncü parti uygulamalar da karanlık mod desteğine sahip olacak. Ayrıca EMUI 10, ekranın daha iyi büyütülmesine imkan veren “Magazine Design” tasarımına sahip ve buna ek olarak biraz daha huzur veren renk tonlarının kullanıldığı Giorgio Morandi renk stiline sahip. Huawei Yeni Kullanıcı Arayüzü Emui 10

Huawei EMIUI 10 Ne Zaman Kullanılacak ?

Huawei EMUI 10  tanıtımı yapılırken performans niteliklerine de değinen Chenglu, EMUI 10’un şimdiye kadar kullanılan EMUI arayüzlerinden yüzde 78 daha hızlı olacağını ifade etti. Huawei EMUI 10  sistemi hızlandırmak adına sahip olduğu GPU Turbo özelliğinin yüzde 60, Turbo Link özelliğinin yüzde 70 ve geliştirilen EROFS dosya sistemininse yüzde 20 oranında performansa etki edeceğini söyleyen Chenglu, bu geliştirmelerin tümü kullanıcılara daha iyi bir EMUI deneyimi yaşatacağını ifade etti. Tüm bu söyledikleriyle birlikte EMUI 10’un ilk defa kullanılacağı zaman dilimine de açıklık getiren Chenglu, EMUI 10’un ilk defa Huawei P30 ve Huawei P30 Pro’da kullanılacağını ve beta sürecinin 8 Eylül’den itibaren başlayacağını ifade etti. Teknoloji, web tasarım, web yazılımı,SEO ve bunun gibi bütün dijital platformlar ile ilgili detaylı bilgileri BLOG kısmımızdan inceleyebilirsiniz.
İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *