Instagram’ın Yeni Özellikleri ile Markanızı Güçlendirin

Günümüzde Instagram’ı bireysel kullanıcılar dışında kurumsal şirketler de çok fazla kullanmaya başlamıştır. Bu sebeple takipçileriniz ile aranızda sıklıkla bağ kurmanız gerekmektedir. Eğer hesabınızı ziyaret eden takipçiler ile bir bağ kuramazsanız hiçbir zaman etkileşim kazanamazsınız. Peki, siz çok fazla kişi tarafından takip edilen ve çok fazla etkileşim alan bir Instagram hesabının yorumları nasıl takip ettiğini hiç düşündünüz mü?

Aslında yapılan yorumları takip etmek biraz sıkıcı bir iş gibi görünse de, takipçileriniz sizin için yaptığı yorumlar sayesinde büyümenizi sağlamış olacak. Bu durum hem görünürlüğünüzü hem de marka bilinirliğinizi artırmaya yardımcı olacaklardır. Bu yüzden paylaşımlarınıza yapılan yorumlara verdiğiniz tepkiler ve cevaplar oldukça önemlidir.

Instagram’da yorumlara nasıl cevap verilir?

Instagram yorumları genelde otomatik olarak spam grubuna girmektedir. Bu spam yorumlar tek kelimeden oluşan teşekkür, hoş gösterme veya memnuniyet dile getirme gibi yorumlar olduğu gibi farklı amaçlar da içerebilir. Örnek vermek gerekirse; çok takip edilen bir hesabınız var ise paylaşımlarınızın altına takibe takip gibi klişe cümleler ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi yorumları silmek sizin yararınıza olacaktır. Fakat yaptığınız paylaşımla ilgili yapılan yorumları da değerlendirip ilgili bir cevap vermek hesabınız açısından güven sağlayacaktır.

  • Etiketler ve Hashtagler: Instagram’da yapılan yorumlara cevap vermek sizin ziyaretçilerinize verdiğiniz önemi göstermektedir. Ancak cevap verdiğiniz kullanıcıyı etiketlemeden cevap verirseniz, kullanıcının o cevabı görmesi zor olacaktır. Aynı zamanda Hashtag ile de yapılan yorumlardan farklı yaklaşımlar kazanılabilir.
  • Kötü Etkileyen Yorumlar: Bazen de tamamıyla karalama veya başka sebeplerden dolayı argo, küfür yada karalayıcı kelimeler görmenizde mümkün. Bu gibi yorumları silmeyi ve engellemeyi bir dakika düşünmeden yapın. Çünkü sizi önemseyen takipçilerinizin de bu yorumları gördüğünü unutmayın.

Dijital pazarda markalaşma sürecinde desteğe ihtiyacınız varsa bizlerden danışmanlık alabilirsiniz.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı Instagram hesabımızı daha kolay yönetebilecek iki yeni özellik kattı. Özellikle #Evdekal’dığımız bu günlerde Instagram, hayatımızın tam ortasında olmayı başardı. Birçok kullanıcı normal zamanda geçirdiğinden daha fazla Instagramda zaman geçirmektedir. Bu dönemde de çalışmaya devam eden Instagram yeni özellikler ile hayatımıza girmeye devam etti. Son olarak ise; yeni güncelleme ile pek çok kişinin memnun olacağı iki özelliği kullanıcılarının beğenisine sundu.

Instagram’ın Yeni Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve  video paylaşım uygulaması olan Instagram, kullanıcılarının gönderilerde hangi kişiler tarafından etiketlenebileceğini ve bahsedeceğini seçilmesine olanak sağlayan bir özellik kullanıcıların beğenisine sundu. İstemediğiniz kişiler sizi başka gönderiler altına etiketleme yapamayacaktır. Ayrıca bu özellik ile birlikte kullanıcılar,  tek bir işlem ile yorumları toplu olarak silebilecek.

Etiketleme sınırlandırılması üç farklı seçenek ile sınıflandırılacaktır. Bu seçenekler ise;

  • Herkes: Herkes seçeneği seçildiğinde bütün kullanıcılar sizi herhangi bir gönderi altında etiketleme olanağına sahip olacaklardır.
  • Takip ettiğin kişiler: Bu seçenekte ise; yalnızca takip ettiğiniz kişiler tarafından bir gönderi altında etiketleme yapabileceklerdir.
  • Hiç kimse: Hiç kimse seçeneği ise; sizi takip eden veya etmeyen herkes etiketleme yapamayacak ve bahsedilemeyecektir.

Bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, kafalarına göre etiketleme yapamayacaklar ve bahsedemeyeceklerdir.

Etiketleme özelliği nasıl devreye alınır?

Instagram’ın Ayarlar menüsüne girdikten sonra Bildirimler menüsü içerisinde Gönderiler, Hikayeler ve Yorumlar menüsünde seçenekler halinde kullanıma sunulmuştur.

Toplu silme özelliği ne işe yarar?

Bir diğer yeni özellik olan toplu silme özelliği, daha çok yüzlerce yorum alan kullanıcılarının işini kolaylaştıracaktır. Toplu yorum silinmesi tek bir işlem ile yapılabilecektir.

Toplu silme nasıl yapılır?

Yazılarda bulunan “…” menüsünü kullanarak “Yorumları Yönet” seçeneğinin hemen alt tarafında bulunan bu özellik ile silme işlemi yapılabilir. Çok kısa sürede zamanda Youtube’de bulunan yorumu en üstte sabitle seçeneği ile de sizin için değerli olan yorumları üste alınması sağlanacaktır.

Kullanıcıların kolaylığını düşünerek yeni özellikler çıkaran Instagram’ın yeni özellikleri denemeye değer.

Dikkatinizi Çekebilir: Instagram’ın Yeni Özellikleri ile Markanızı Güçlendirin
İlgili Yazılar