Web Tasarım Ajansı: Nedir? Neler Yapar?

İnternet, var olduğu günden beri insan hayatını derinden etkiledi. Yeni bir kavram ortaya çıktı: Sanal Dünya. İnternetin kapsadığı veri ve bilgi yığını o kadar büyüdü ki interneti ifade etmek için ‘dünya’ kelimesini kullandık. Bu dünyada çeşitli konseptlerde faaliyet gösteren ve bize haber, bilgi, ürün ve hizmet sunan sayfa topluluklarına web sitesi denir. Bu web siteleri profesyonel olarak tasarlayan, sitelere bakım ve güncelleme hizmeti veren firmalara ise web tasarım ajansı denmektedir. İnternette kurumsal bir şekilde varlık göstermeniz için ürün ve hizmetlerinizle ilgili bir web sitenizin olması gerekir. Web ortamındaki varlığınızı gösterdikten sonra işiniz bitmiyor. Bu aşamadan sonra sitenizin teknik ve görsel açıdan mümkün olduğunca kusursuz, kullanıcı deneyimi konusunda kaliteli olması için çalışmalısınız. Burada “Benim zaten bir işim var. Bir site ile mi uğraşmam gerekecek?” diye sormakla haklısınız. İşte bu noktada yukarıda bahsettiğimiz bütün işleri yaratıcı yaklaşımlarla profesyonel bir şekilde yapan web tasarım ajansı dediğimiz firmalar imdada yetişiyor. Bu firmalar,  hem internetteki varlığınızı güçlendiriyor, hem de müşteri pazarınızın hızlı bir şekilde artmasını sağlıyor. Bir web tasarım ajansının temel olarak ne tür hizmetler verdiğine ayrı bir başlık altından değinmek istiyorum.

Web Tasarım Ajansı Temel Olarak Hangi Hizmetleri Verir?

1) Site Tasarımı

Bir web site temin etmek isterseniz anlaştığınız ajans önce yaptığınız iş veya pazarladığınız ürün ve hizmetlerle ilgili ön çalışmalar yapar. Sektörünüzle ilgili bilgiler toplanarak detaylıca analiz edilir ve tasarlanmak istenen site konsepti belirlenir. Analiz ve konsept belirleme sürecinden sonra siteniz anlaşmış olduğunuz ajans tarafından web yazılımı dilleri ile kodlanarak inşa edilir. Tasarlanan sitenizin her ayrıntısı oldukça önem arz eder. Çünkü kullanıcılar internette gezinirken küçük ayrıntılara da takılabilir. Bu durum sitenizin trafiği ve sıralaması üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir.

2) Site Bakımı ve Güncelleme Hizmeti

Bir web site zamanla güncelliğini yitirip bakım ve güncelleme işlemine gereksinim duyabilir. Web tasarım ajansları, tasarımın yanında site bakım ve güncelleme hizmeti de vermektedir. Sitenizin güncel kalması kullanıcı deneyimi ve sıralama için önemli bir faktördür.

3) Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu (SEO) da bir web tasarım ajansı hizmetidir. Bu hizmet ile sitenizin arama motoru sonuç sıralamasında yüksek konumlar elde etmesi, organik trafiğinizin artması hedeflenir. SEO, sitenizden istediğiniz verimi alabilmeniz için belki de en önemli konudur. Web tasarım hizmeti aldığınız ajansın aynı zamanda SEO hizmeti veriyor olması büyük bir artıdır.
web tasarım ajansı
Web tasarım ajansları, sitenizden yüksek verim almanız için etkili çözümler sunar.

4) İnternet Reklamcılığı Hizmetleri

Sanal âlemde bilinirliğinizin artması için yapılan tanıtımlara internet reklamcılığı denir. Web tasarım ajanslarının sunduğu reklamcılık hizmetleri ile milyarlarca kullanıcısı olan internet ortamında güçlü bir şekilde tanıtımınızı yapabilirsiniz. Bu reklamlar sosyal medya, mail servisleri, Google Adwords gibi birçok platformda yapılabilmektedir.

5) Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

Bir diğer web tasarım ajansı hizmeti de ürün ve hizmetlerinizle ilgili oluşturulan sosyal medya hesaplarınızın takibi, paylaşım ve gönderilerin hazırlanması, etkileşimin ve takipçi sayısının artması gibi birçok faaliyeti barındıran sosyal medya yönetimi hizmetidir. Bu yazımızda web tasarım ajansının ne olduğu ve temel olarak ne gibi hizmetler verdiği hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Biz, Theadam Yazılım ve Bilişim olarak web yazılım ve web tasarım hizmetlerinin yanında site bakımı ve güncelleme, arama motoru optimizasyonu gibi alanlarda da deneyimli kadromuzla müşterilerimize etkili çözümler sunmaktayız. Bizimle iletişime geçerek internet dünyasındaki birçok fırsatı yakalama yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz!
İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *