WordPress Web Tasarım

Kendi başınıza hiç deneyiminiz yok iken web sitesi veya blog oluşturmak için size en çok yardımcı olacak yazılımın adı WordPress’ tir.WordPress PHP ile yazılan, açık kaynaklı bir internet sitesi oluşturma aracıdır. B2 / catalog adında bir projenin dalı olarak ortaya çıkmıştır. Web sitenizin içeriğini, internet bağlı olan bütün bilgisayar, tablet ve telefonlardan düzenlemelerinizi yapabildiğiniz, yeni yayın ve sayfaları WordPress  ile oluşturabilirsiniz. İçerik yönetim sistemleri içerisinde kolay ve güçlü olması sebebiyle en popüler uygulamadır. İnternet üzerindeki her dört web sitelerinden biri WordPress  ile yapılmıştır.

Kişilerin ve kurumların, kurumsal kimliklerinin dijital ortamda en net şekilde anlatabildikleri yer web siteleridir. Marka kimliğinize uyumlu iyi tasarlanmış, hızlı, mobil cihazlara uyumlu ve en  önemlisi SEO uyumlu bir web sitesi oluşturarak, müşteri portföyünüzü daha fazla geliştirebilir ve tanınırlığınızı geliştirirsiniz. Mobile uyumlu olmayan veya SEO kurallarına uygun olmayan web sitelerden dolayı müşterilerinizi kaybetme olasılığınız çok yüksektir. Böyle bir duruma düşmemek için WordPress web tasarım için bizden yardım alabilirsiniz.

WordPress ile nasıl siteler yapılabilir?

İlk çıktığı zamanlarda genellikle blog oluşturmak için kullanılmaya başlanılan WordPress, çekirdek kodundaki değişimleri ve geniş eklenti, tema sistemleri sayesinde, her türden web siteleri oluşturma aracına evrilmiştir. WordPress ile hazırlanmış olan internet siteleri hem kolay bir şekilde yönetilebilir, hem de hiç bilmediğimiz yazılımlar ile hazırlanan web sitelerindeki sorunlar ile uğraşmak zorunda kalmayız. Bu nedenle  web siteniz için WordPress tercih etmek firmanız için daha güvenilir olacaktır.

WordPress  sürekli gelişmekte olduğundan dolayı Google güncelerine en hızlı şekilde uyum sağlamaktadır. Binlerce hazır tema içinde size en uygun olanı seçerek işinizi doğru ve anlaşılabilir bir şekilde gösterebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

WordPress web sitelerinin avantajları nelerdir?

 • WordPress kurmak için kodlama bilmenize gerek yoktur.
 • Bütün dünyada standart WordPress panelini kullandığı için, kolay yönetim paneli bulunmaktadır.
 • Panel yapısı diğer sistemlere göre sade olması, basit ve Türkçe olmasından dolayı web sitenizi kolayca yönetebilirsiniz.
 • Eklentiler ile web sitenizi geliştirebilirsiniz.
 • Devamlı güncellenen yapısı sayesinde atama motorları ile uyumlu bir şekilde çalışır.
 • Versiyon yükleme imkanınız olduğu için, altyapınızı otomatik olarak güncelleme yapabilirsiniz.
 • PHP altyapısına sahiptir.

WordPress  ile oluşturabileceğiniz sitelerin türleri

 • Kurumsal internet siteleri
 • Online satış siteleri
 • Bloglar
 • CV siteleri
 • Online kurs sitesi
 • Sosyal ağlar
 • Haber portalı
 • İş bulma siteleri
 • Üyelik gerektiren siteler
 • Forumlar

WordPress kullanan ünlü web siteleri

İnternetteki çoğu web sitelerinin %36’sı WordPress  ile yapılmıştır. Microsoft, Totoya, Beyaz Saray gibi popüler sitelerin var olduğu, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, şirketler, işletmeler, haber ve dergi siteleri, e-ticaret siteleri, sporcu ve müzisyenlere ait internet siteleri dahil milyonlarca web sitesi WordPress ile yapılmaktadır.

Neden wordpress web tasarım bu kadar popüler?

İçerik oluşturma sistemlerinin bazıları ücretlidir. Hosting ve domain için yapılan ödemeler dışında CMS yazılımı içinde ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. WordPress ile site oluşturulduğunda yazılımını kullandığınız için ayrıca bir ücret ödemeniz gerek kalmaz. Sadece hosting ve domain alıp WordPress kullanımına başlayabilirsiniz.

WordPress’in diğer avantajları nelerdir?

 • Açık kaynaklı olması:

  WordPress’ in en büyük avantajlarından biri açık kaynaklı olmasıdır. Bu sayede herkes WordPress’ i ücretsiz  kullanabilir ve değiştirebilir. Dünya çapında birçok gönüllü tarafından geliştirilebilen bir proje olmasından dolayı herkes bu yazılımın büyümesine yardımcı olabilir. Squarespace, Shopify ve WIX gibi yazılımlar, web siteleriniz üzerine kontrol mekanizması koyarak yetkilerinizi sınırlandırır ve daha fazla yetki için premium paket almanız istenir.

WordPress  ile sitenizin tek hakimi siz olursunuz.

 • Kullanıcı dostu olması:

  WordPress, kodlama bilmeyen kullanıcılar bile sorunsuz ve kolay bir şekilde kullanabilir. Teknik bilgi gerektirmez. Kolay ve hızlı olarak internet sitelerinizi oluşturabilirsiniz. Bu popülerliği de büyük oranda bu kullanım  kolaylığına borçludur.

 • WordPress tema seçeneği

  Web sitenizin görüntüsünü değiştiren tasarımlar, temalardır. 5000′ den fazla WordPress temasından ücretsiz bir şekilde yararlanarak web sitenizin görüntüsünü değiştirebilirsiniz.

WordPress ‘ de temaları, yazı tiplerini, renkleri, widget’leri, menüleri ve logolar ile ilgili bütün her şeyi görünüm sekmesinden ÖZELLEŞTİR ikonundan yapabilirsiniz.

 • WordPress tema seçeneği: Eklentiler ise; internet sitenize kullanılabilirlik katan yardımcı öğelerdir. Eklentiler ile sitenizi online satış sitelerine dönüştürebilirsiniz. Ya da sitemle sosyal ağ, forum, iletişim  formu eklemesi yapabilirsiniz. 50000′ den fazla ücretsiz WordPress eklentisi bulunmaktadır. Bu eklentileri WordPress  kontrol panelinden bulabilir ya da WordPress  eklenti kütüphanesinden bulabilirsiniz.

SEO, yedekleme, hız, güvenlik, bozuk bağlantı ve spam gibi den sitesiyle alakalı bir çok eklentiyi kullanabilirsiniz. Çalışmalarımız hakkında bilgi almak için WordPress web tasarım için sunduğumuz hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz WordPress’te temalar ve eklentiler için premium seçeneği de vardır. Daha çok işlevsel özelliğe sahip olması, iyi kodlanması, sık güncellenmesi ve destek alma avantajı olması  sebebiyle ücretli versiyonları da çokça kullanılır.

 • Kurulum kolaylığı olması:

  WordPress, kişinin kendisinin internet sitesi veya blog oluşturmak için birkaç adım yeterlidir. Başlangıç için sadece WordPress’in orjinal sitesinden kaynak dosyaları indirip sunucunuza yüklemeniz yeterlidir.

 • SEO Desteği olması:

  WordPress,  tüm yayınlar ve sayfalarınız için başlık etiketi ve açıklama oluşturmanızı sağlar. Bunlar, arama motorlarında içeriğiniz hakkında bilgi edinmenizi sağlayan SEO araçlarıdır. Ayrıca WordPress, bozuk bağlantıları denetlemek için hizmet eden SEO eklentilerine sahiptir. SEO, yaptığınız çalışmalarınızı, her sayfada olabileceği en kullanışlı hale getirebileceğiniz dev bir kontrol listesi sunar.

 • Esnek olması:

  Her türlü internet sitesi oluşturulmasına ve bu siteleri istediğiniz gibi geliştirmeye olanak sağladığı için WordPress oldukça esnektir.

 • Güncelleme:

  Yeni bir WordPress sürümü yayınlandığı zaman, WordPress  tarafından bilgilendirme yapar ve güncelleme işlemi bir dakika içerisinde tamamlanır.

 • Farklı dosyaların desteklenmesi:

  WordPress  görüntü, ses, metin ve video olarak birçok formatta dosyayı desteklemektedir. WordPress’de .jpg, .png, .gif, .doc, .pptx, .pdf, .mp3, .mp4 gibi formatlar popüler olarak kullanılır.

 • Gönüllü Topluluğundan oluşması:

  WordPress hakkında merak ettiğiniz sorularınızın yanıtlanması için internet sitelerinde WordPress’in farklı taraflarını anlatan blog yazıları, forumlar, online eğitimler, e-kitaplar gibi çok fazla kaynaktan yararlanabilirsiniz. Ayrıca özel olarak destek almak isterseniz, WordPress’ in resmi müşteri desteğinden de ücretli olarak yararlanabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Web Tasarım Firması
İlgili Yazılar