Doktorlara Web Tasarım

Doktorlara özel web tasarım hizmeti verirken özen gösterdiğimiz hassasiyetlere değinmekle beraber, bir doktor web sitesinin nasıl ve niçin olması gerektiğine dair değerlendirmelerde bulunacağız.

Doktor Web Sitesi Hakkında

Teknolojik açıdan gelişen bir dünyada bir web sitesi sahibi olmak, her türlü sektörün ihtiyacı olmaya başlamıştır. Çünkü artık insanların büyük bir çoğunluğu ihtiyaç duydukları herhangi bir sektöre ait hizmeti internet üzerinden aramaktadır. Günümüzde sağlık sektörüne ait bütün hastanelerin kurumsal bir web sitesi olmakla beraber, sağlık sektörünün en temel hizmetkarlarından olan doktorların dahi kendi özel web siteleri bulunmaktadır.

Doktorlar İçin Web Sitesi Niçin Gereklidir?

Sağlıkla ilgili problemi olsun veya olmasın bütün insanlar, sağlık sektörünün muhatabıdır. Sağlık sektörü; sağlık problemi olan insanlara tedavi amaçlı olarak, sağlık problemi olmayan insanlara ise mevcut sağlığın korunması için hitap eder. Doktorların hedef kitlesi branşlarına göre değişiklik gösterebilir ancak insanlar, gerek hastalık sürecinde olsun gerek hastalık süreci geçtikten sonra doktorlarıyla iletişimini devam ettirmektedir. Bu iletişime katkısı öncelikli olmakla beraber doktorlara web tasarım hizmetinin birçok faydası vardır:
  • Özellikle kendi muayenehanelerinde hizmet veren doktorlar; hastalarının dijital alandan randevu alabilmesi için web sitesine ihtiyaç duyarlar.
  • Bununla beraber bu web siteleri doktorların hastalarına ve branşla ilgilenen takipçilerine bilgi ve deneyimini paylaşabilmesini de sağlar.
  • Doktorlar; web sitelerini yasal mevzuattan dolayı reklam amaçlı kullanamazlar fakat tanıtımlarını gerçeğe uygun olarak yapabilir, takipçileri için bilgilendirici içerik paylaşabilirler.
  • Bir doktora bir konferans, söyleşi, TV programı davetlerde bulunmak isteyen kurumlar; doktorun web sitesi üzerinden doktorla iletişime geçebilirler.

Doktora Özel Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Bir doktor web sitesi hastalara güven telkin etmeye bir tasarımla oluşturulur. Bunun için çoğunlukla beyaz ve açık mavi renklerin ağırlıkta olduğu sade temalar tercih edilir. Doktor web sitelerinde özellikle hastalar için randevu alma özelliği olmalı ve ‘sıkça sorulan sorular’ sayfası geliştirilmiş olmalıdır. Bir doktor sitesi için öz geçmiş sayfası da oldukça önemlidir; hastalar sağlıklarını emanet edecekleri doktoru tanımak isteyebilirler. Bunların yanı sıra sitede doktorun branşıyla ilgili içerikler ve doktor tarafından katılım gösterilmiş veya gerçekleştirilmiş tıbbi operasyonlar yer alabilir. [WPSM_AC id=76731] Birçok firma ve meslek çalışanına hizmet vermekte olan The Adam Yazılım ve Bilişim firması ülkemizin doktorlarına özel web sitesi tasarlamaktan memnuniyet duyar. Web tasarım kapsamındaki hizmetlerimiz için bizden teklif alabilirsiniz. Dikkatinizi Çekebilir: Web Tasarım Firması
İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *