Koronavirüs Döneminde E-ticaret

Tüm dünyayı etkisine alan Koronavirüs dönemine dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu dijital dünyada varlığınızın olmasının sizlere ne kazandırdığını net bir şekilde görmüşsünüzdür.

Yapılan araştırmalar sonucunda bir çok önemli kategoride satışlar arttı. Çoğu firma dijital dönüşüme geçmek zorunda kaldı. Bu dönemde yapılan araştırmalarda ilk kez online alışveriş yapanların oranındaki artış gözle görülür derecede artmıştır. Salgın döneminin sonuna kadar bir çok insan online alışveriş ile tanışacak, bir çok satıcı ise dükkanını dijital ortama taşıyarak e-ticaret sitelerini açacaktır.

Bu dönemde var olan işinizi dijital ortama taşımak için bir adım attıysanız karşınıza hazır hepsiburada, trendyol gibi pazar yerleri veya  wordpress gibi içerik yönetim sistemleri karşınıza çıkacaktır.  Hedef kitlenize uygun çok ciddi bir ürün portfoyunuz vereceğiniz komisyon oranları satışınızı desteklemeyeceği için kendi internet sitenizi açmanız daha mantıklıdır.  

Güvenli alt yapısı, açık kaynak kodlu özelliği ve geliştirmeye açık olmasından dolayı dünyada en çok tercih edilen cms olan wordpress alt yapısı ile sitenizi anahtar teslim sizlere teslim edebiliriz.

WordPress ile site kurma ya da wordpress site yapımı diye araştırma yaparken bu yazıya gelip, bu satırları okuyorsanız eğer, aklınıza şu soru gelebilir

WordPress ile e-ticaret sitesi kurmak mümkün müdür?

Wordpress ile aklınıza gelebilecek her türlü site modelini kolaylıkla kurmanız mümkündür! Kuracağınız site nasıl bir site olursa olsun, bunu hiç bir kod bilgisine ihtiyaç duymadan yapıyor istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. E-ticaret alanında kullanıcıların bir çoğunun korkuları güvenlik olduğundan sunduğumuz ücretsiz SSL imkanı ile müşterilerinizin bilgilerini koruyabilirsiniz.

Online satış sistemine geçmek istiyorsanız bizler sizlere domain, hosting ve wordpress kurulumunda yardımcı olarak anahtar teslim web sitesi teslim ediyoruz.

Tüm sektörlere ve taleplere uygun benzersiz full özellikli premium temalarımızla ve her ihtiyaca yönelik ücretli çözümlerimiz ile desteğimle harika bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.

E-ticaret siteleriniz için xml desteği, ödeme entegrasyonu ve kargo entegrasyonları gibi bolca özelliklerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede anahtar teslim bir projeyi teslim alarak, sonraki aşamalarda extra harcamalar yapmaktan da kurtulmuş olursunuz. Teslim ettikten sonra sizlere kullanımı ile ilgili kısa bir eğitim veriyoruz.

Ancak yine de kendinizi E-ticaret sistemlerine hazır hissetmiyorsanız Instagram üzerinden satış yapmayı deneyebilirsiniz. Birçok dijital kanalda olduğu gibi instagram’da da satış yapmanın teknik ayrıntıları oldukça önemlidir. The Adam olarak bu konu hakkında da sizlere yardımcı olabiliriz.

Dikkatinizi Çekebilir: E-ticaret: Sosyal Medya Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler
İlgili Yazılar