Web Site Tasarlama İle İlgili Önemli Öneriler

Web site tasarlama konusunda sitenin teknik performansı, kullanıcı dostu ara yüzü ve görsel olarak kullanıcılar üzerinde bırakacağı etki gibi birçok farklı hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu özelliklerin her biri tasarlanacak siteden yüksek bir verim elde etmek için tamamlayıcı birer unsurdur. Bir web sitesi oluşturulurken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili basit fakat etkili önerlere hep birlikte bakalım:
Web site tasarlama
Web sitesi tasarlarken hedefiniz, kullanımı basit ve hızlı bir web site oluşturmak olsun.

Yüklenme Hızı

Bir sitenin hızlı yükleniyor olması kullanıcılar için önemli bir unsurdur. Günümüzde bir web sitesi 5-6 saniyelik bir sürede bile açılmıyorsa, siteyi ziyaret eden kullanıcılar siteyi terk etme eğilimi gösterebiliyor. Bu bağlamda site tasarımı ve düzenlemesi yaparken kullandığınız yazı fontları ve görsellerin boyut ve tiplerinde iyileştirme yapabilirsiniz. Bunun yanında iyi bir sunucu servisi sağlayıcısı ile iş yaparak da hız konusuna çözüm getirebilirsiniz.

Web Site Tasarlama İşinde Özgün Çalışmalar Yapmak

Çoğu kişi web site tasarlama işi yaparken hazır şablonlar kullanır. Bunun kötü bir şey olduğu söylenemez tabii ki. Ama benzersiz, özel bir tasarımın neler başarabileceğini düşündünüz mü? Belki de çok güzel bir iş çıkaracaksınız ortaya? Denemekten çekinmeyin. Size özgü, orijinal tasarımlar oluşturun. Bunu sadece site tasarlarken özgün kodlarla tasarlamak olarak algılamayın. Unutmayın ki siz kullanıcılar için bir şey tasarlıyorsunuz. İnsanların hoşuna ne gider? Bunu düşünün. İlgi çekici konseptler, konular ve görseller ekleyebilir ve uyumlu renk kombinasyonlarıyla sitenizi göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Siteyi Güncel Tutmak

Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise sitenizin güncel tutulması. Sitenizi düzenli periyotlarla güncellemeniz kullanıcıların bakış açısını olumlu yönde etkileyecektir. Ne bileyim sitenizin ana sayfasında kullandığınız renkler üzerinde ufak değişiklikler, ara yüzde küçük farklılıklar yapabilirsiniz. RSS uygulaması, E-Bülten gibi özellikleri siteniz dâhilinde birleştirmeniz de olumlu etkiler yaratacaktır.

Web Site Tasarlama, Kolay ve Hızlı Kullanım Hedeflemeli

Sitenizi tasarlarken karmaşık bir kullanıcı ara yüzü olmamasına özen gösterin ki kullanıcılar sitenizde işlem yaparken zorlanıp kaçmasın. Bunun yanı sıra sitedeki aşırı hareketli görsel ve içerikler kullanıcıyı rahatsız edebilir. Bu tür dikkat dağıtıcı unsurları siteye eklemekten kaçının. Çok farklı font stili ve boyutları kullanmayın. Siteniz her yönü ile tamamlayıcı renklerden oluşsun. Uyumsuz renk seçimleri olumsuz etkiler bırakacaktır. Web site tasarlama konusunda kolay, fakat etkili birkaç öneride bulunduk. Yok, ben site yapmakla uğraşmak istemiyorum. Güzel, temiz ve bu yazıdaki özellikleri barındıran bir sitem olsun istiyorsanız Theadam ile iletişime geçebilirsiniz.
İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *