Web Tasarım Firması seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

30 Ocak 2019 0 Yorum

web tasarım

Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir kurumdan ne tür bir hizmet alırsanız alın elbette aldığınız hizmetin en iyi şekilde gerçekleştirilmesini istersiniz. Bir manavdan bir çeşit meyve veya sebze alırken dahi doğal olarak iyisini seçmeye çalışırsınız. Bir sağlık sorununuz olduğunda sağlığınızı emanet ettiğiniz doktorun alanında uzman olduğundan emin olmak istersiniz. Bunun gibi, bir web tasarım ve yazılım hizmetine ihtiyacınız olduğunda da alanında profesyonel, tecrübe sahibi bir web tasarım ve yazılım şirketiyle işbirliği yaptığınızdan emin olmak en doğal hakkınızdır.

Web tasarım ve yazılım şirketlerini sektörel büyüklük açısından; ucuz ve kalitesiz iş yapan şirketler, belli bir kalitede uygun fiyatlara iş yapan şirketler, fiyatları yüksek olsa da size tam bir uzman ürünü işler sunan şirketler olmak üzere sınıflandırabiliriz. Bütçenize ve talep ettiğiniz işin niteliğine göre kaliteli bir web tasarım şirketleriyle çalışmayı tercih etmeniz, sağlıklı bir hizmet almanız açısından önemlidir.

Web tasarım ve yazılım şirketlerinin çalışma metotları belli açılardan birbirine benzese de, bu çalışmalar uygulama süreci içerisinde ciddi farklılıklar göstermektedir. Çalışma metotları birbirine benzer olsa da kalitesiz bir şirketten hizmet alındığında süreç içinde bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu yüzden önemli olan farkların farkına varabilmektir. Çünkü en iyi ve kaliteli bir web tasarım ve yazılım şirketi seçerken en önemli ayıcı özellikler bu farklılıklar olacaktır.

Bir Web Tasarım ve Yazılım Şirketinden Hizmet Alınacağı Zaman Değerlendirme Ölçütleri Neler Olmalıdır?

Hizmeti Veren Web Tasarım ve Yazılım Şirketin İş Tecrübesi

Bir Web Tasarım ve Yazılım Şirketinden hizmet almadan önce o şirketin bu alanda ne kadar zamandır hizmet verdiği öğrenilmelidir. Çünkü sürekli gelişen bir konu olan web sitesi tasarlama işine gerekli bilgi seviyesinde vakıf olabilmek zaman ve emek, yani tecrübe gerektirir.

Web Tasarımı Öncesi ve Sonrası İş Aşamaları Birer İpucu Olabilir

Hizmeti veren Web Tasarım ve Yazılım Şirketinin; yapılacak web sitesinin alan adının alınması, hosting hizmetleri ve arama motoru optimizasyonu gibi hizmetlerde nasıl bir performans gösterdiği dikkate alınmalıdır. İyi bir Web tasarım ve Yazılım Şirketinin bu hizmetleri de size gereken kalitede verebiliyor olması gerekir.

Web hosting – Sunucu – Mail Hizmetlerinde Yardımcı Ya da Servis Sağlayıcı Olmalıdır

İyi bir web tasarım hizmetinin yanı sıra iyi bir servis sağlayıcı da olmalıdır. Teknik altyapısı yüksek bir veri merkezindeki web sitesine ziyaretçiler daha hızlı ulaşabilir ve web sitesi sık sık teknik problemler yaşamaz, email problemleri başınıza dert olmaz. Siteniz sunucu güvenliği açısından üst seviyede olan bir web alanına yüklenmelidir.

Hizmet Almakta Olduğunuz Web Tasarım ve Yazılım Şirketiyle Taleplerinizi Kolayca Aktarabilecek Şekilde Her An Rahatça İletişim Kurabiliyor Olmalısınız

Hizmet almakta olduğunuz Web Tasarım ve Yazılım şirketine her an ulaşabilir olmanız, taleplerinizi kolayca iletebiliyor olmanız önemlidir. Ayrıca gerek telefonla olsun, gerek eposta yoluyla olsun iletişim halinde olduğunuz Web Tasarım ve Yazılım Şirketinden kısa süre içinde dönüş almanız, iş sürecini takip etmeniz açısından da önem taşır.

Web Tabanlı Programlama ve Yazılım Geliştirmede Yetkinlik

Firmalar müşteri memnuniyetini sağlamak için web siteleri üzerinden e-ticaret hizmeti gibi birçok online uygulamalarla hizmet vermek isteyebilir. Bu yüzden bir Web Tasarım ve Yazılım Şirketinde olması gereken özellikleden biri de bu programlama hizmetlerini verebiliyor olmasıdır.

İçerik Yönetim Sistemi Uygulaması Hizmeti Sunulmalıdır

Bir web tasarımı hizmeti aldıktan sonra, yani web siteniz yapıldıktan sonra, web siteniz üzerinde çeşitli bilgi değişikleri yapmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden içerikleri yönetmek için gerekli olan kontrol paneli sizlere sunulması gerekir. Bu kontrol panelinin kullanımı için sizlere gerektiğinde danışmanlık da yapılmalıdır. Hizmet alacağınız Web Tasarım ve Yazılım Şirketinin oluşturacağı kontrol panelinin demosunu görmenizde de fayda vardır.

Fiyatlandırma Standartlarında Uygunluk ve Süreklilik Politikası

Ekonomik bütçenizi göz önünde bulundurarak ekonomik bir fiyatla hizmet almak isteyebilirsiniz. Ekonomik bütçenize uygun bir fiyatlandırma sizin için faydalıdır. Bu uygun fiyatlandırmanın sürekliliğini de göz önünde bulundurup hizmet aldığınız sürece aynı kalmasına dikkat edebilirsiniz.